Zdrowie i Medycyna

Internetowy serwis tematyczny!

Posted by admin On July - 9 - 2020
Miech audi a6 c6
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wielu profesjonalistów w przypadku kontaktu z zawieszeniami pneumatycznymi ma problem z przeprowadzeniem prawidłowej diagnostyki awarii. W ich skład wchodzi kilka podstawowych elementów, których funkcjonowanie jest ze sobą nierozerwalnie połączone.

Podstawowe części układu zawieszenia pneumatycznego

Miech pneumatyczny, zwany również sprężyną; napełniany przez kompresor. Montuje się go zazwyczaj na tylnej osi amortyzatora, aczkolwiek spotyka się także elementy zintegrowane. Powodem ich awarii zazwyczaj jest po prostu zmęczenie materiału, przyspieszane przez różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, w tym atmosferyczne.

Sprężarka (inaczej: kompresor lub pompa zawieszenia) – zadaniem tego komponentu jest sprężanie i osuszanie powietrza, które następnie jest dostarczane do miechów. Zniszczenie, czyli spalenie sprężarki ma najczęściej miejsce na skutek problemów ze szczelnością miecha oraz zbyt intensywnej eksploatacji. Pompa zawieszenia musi być wymieniana razem z nowym przekaźnikiem i filtrem.

Kolumna pneumatyczna – czyli połączenie amortyzatora i miecha; montowana najczęściej na przedniej osi pojazdu.

Usterka każdego z wskazanych powyżej komponentów wpływa bezpośrednio na pracę innych. Z tego powodu bardzo ważne jest znalezienie rzeczywistej przyczyny awarii przed dokonaniem wymiany części.

Inne elementy wpływające na funkcjonowanie zawieszenia pneumatycznego

Przekaźnik kompresora – najczęściej montuje się go w skrzynce bezpieczników; w przypadku wystąpienia awarii musi być usunięty razem z całą pompą zawieszenia. W innym przypadku może powodować nieprawidłowe załączanie, a w dalszej kolejności nowej sprężarki.

Bloki zaworowe – warto im się szczególnie przyjrzeć przed podjęciem decyzji o wymianie miechów; często wystarczy korekta położenia podłączonych do bloku przewodów.

Powiązanymi z całym układem częściami o nieco mniejszym znaczeniu, które jednak sporadycznie ulegają awariom są czujniki wysokości, a także zbiorniki wyrównawcze.

Naprawa zawieszeń pneumatycznych i wymiana komponentów, np. takich jak pompa zawieszenia, nie jest trudnym wyzwaniem dla doświadczonego fachowca. Co ważne, nie wymaga większej ilości narzędzi, niż naprawa tradycyjnych zawieszeń – na przykład uszkodzony miech w tego rodzaju układzie wymaga użycia mniejszej ich liczby. Dodatkowo całkowicie wystarczające są uniwersalne narzędzia diagnostyczne.

Sprawdź ofertę sklepu z częściami do zawieszenia pneumatycznego:
miech audi a6 c6
miech bmw e53
Miech bmw e39

Comments are closed.